KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8461036
*
nr 846 1036
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivets mått: 32x40
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 18:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 18:15:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
nr 846 1036
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivets mått: 32x40
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 18:15:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt LissegÃ¥rdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



